آموزش

استابلایزر (Stabilizer) چیست؟

stabilizer-www.doorbin.info

نوسانات جریان برق می تواند آسیب های جدی به سیستم های مداربسته وارد کند.

این مشکل وقتی که دوربین های باکیفیت و گران قیمتی نصب کرده باشید یا لحظه لحظه نظارت محل، برای شما اهمیت داشته باشد، بیشتر نمود پیدا می کند.

برای جلوگیری از آسیب به دوربین ها و دستگاه ها، باید برق ورودی بدون تناوب و تثبیت شده باشد.

در موارد ساده و کم اهمیت می توان با قراردادن یک محافظ برق، از سوختن و آسیب جدی دستگاه جلوگیری کرد. این کار بسیار کم هزینه است، اما نهایتا ۵۰ درصد مشکل را رفع می کند.

کارکرد محافظ بسیار ساده است. در صورت بالا یا پایین شدن ولتاژ برق ورودی به دوربین ها، جریان را قطع می کند و پس از تثبیت جریان، با یک تاخیر قابل تنظیم (مثلا ۶۰ ثانیه)، برق را مجدد وصل می نماید.

مشکل اینجاست که اولا ممکن است در برخی موارد محافظ به درستی عمل نکند و دستگاه آسیب ببیند. ثانیا در محافظ ها جریان برای لحظاتی (معمولا حدود ۱ دقیقه) قطع می گردد. بسیاری از دستگاه ها با قطع شدن جریان برق، ریست شده و باید از اول کار خود را شروع کنند (مانند DVR ها و NVR ها).

در کامپیوتر هایی که در آنها کارت DVR نصب می شود، حساسیت بیشتری وجود دارد. چرا که ذخیره سازی تصاویر برای مدتی قطع می شود و در بعضی موارد برای راه اندازی مجدد باید نام کاربر و رمز عبور وارد شود. در صورت عدم حضور در محل ممکن است ساعت ها ذخیره سازی تصاویر از دست برود.

استابلایزر ها و UPS ها این مشکلات را ندارند. استابلایزر نوسان گیر و تثبیت کننده جریان برق است و در صورت نوسان برق ورودی، به وسیله باتری داخلی با خارجی خود، برق دوربین ها را تامین می کند.

بدین ترتیب دوربین ها و دستگاه ها بدون هیچ وقفه یا قطع شدن، به کار خود ادامه خواهند داد.

شاد باشید..

۲ دیدگاه

2 نظر

  1. mehrab

    ۲ مرداد ۱۳۹۳ در ۴:۱۲ ب.ظ

    همیشه بعنوان هزینه اضافی به استابلایزر نگاه میکردم. مرسی از مطالب مفیدتون

  2. فروشگاه یو پی اس

    ۲۵ آبان ۱۳۹۶ در ۱:۰۲ ب.ظ

    ممنون اطلاعات خوبی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یک =

پربازدیدهای این ماه

بالا