اخبار دوربین مداربسته

Onvif از پروفایل G مخصوص دستگاه های NVR و ذخیره سازها رونمایی کرد

onvif-profile-g-doorbin.info

کمیته جهانی Onvif در راستای استانداردسازی نرم افزاری سیستم های تحت شبکه، پروفایل G را مخصوص دستگاه های NVR و ذخیره سازها معرفی کرد.

پروفایل G ارتباط تصاویر زنده و تصاویر ذخیره شده را که شامل دوربین، مبدل تصویر و اِن وی آر می باشد و همچنین موارد مربوط به کاربران مانند مدیریت اطلاعات حفاظت فیزیکی (PCIM)، سیستم مدیریت ویدئویی و سیستم مدیریت ساختاری را بازسازی و یکسان سازی نموده است.

 

مقاله مرتبط : Onvif زبان جهانی سیستم های تحت شبکه

 

رییس کمیته راهبری Onvif آقای Per Bjorkdahl در اینباره می گوید :

_  با نهایی سازی پروفایل G، ما چرخه همگام سازی سیستم های تحت شبکه را فارغ از برند و مدل، کامل کردیم. هم اکنون تولیدکنندگان، توسعه دهندگان و برنامه نویسان می توانند بر روی یک ساختار و نرم افزار واحد محصولات خود را تولید و عرضه نمایند. این پروفایل مکمل پروفایل های S و C می باشد که درگذشته عرضه شده اند و باعث ارتقاء استاندارد نرم افزار Onvif شده است.

لازم بذکر است که پروفایل S بعنوان نرم افزار صدا و تصویر مخصوص دوربین ها و پروفایل C مخصوص مدیریت سیستم های کنترل تردد فیزیکی (PACS) ارائه شده اند و با عرضه پروفایل G این مجموعه کامل شد.

Onvif به تازگی یک کانسپت ارائه کرده که به تنهایی پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران سیستم های تحت شبکه می باشد و دیگر نیازی به استفاده از نسخه های خاص و مختلف برای کاربردهای متفاوت نخواهد داشت. با تکمیل و عرضه این نسخه در آینده ای نزدیک، راهبری سیستم های تحت شبکه بیش از پیش ساده و یکسان خواهد شد.

شاد باشید..

 

۱ Comment

1 نظر

  1. task1o

    ۲ مرداد ۱۳۹۳ در ۱:۳۸ ب.ظ

    like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هفت =

پربازدیدهای این ماه

بالا